basicخوش آمدید
آموزش زبان آلمانی-خودآموز

آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی: در سیر تحول تاریخی خود گویا به بخش عمده‌ای از ویژگی‌های دستوری و نیز واژگان بومی ژرمنی وفادار مانده و آن‌ها را در دستگاه دستوری و واژگانی خود زنده نگاه داشته‌است.

اصلاحات زبان آلمانی سال ۱۹۹۶

اصلاحات املاییِ سال ۱۹۹۶ منجر به مناقشات و بحث‌های اجتماعی فراوانی گردید. بعضی از ایالت‌ها مانند بایرن از پذیرفتن آن سرباز زدند.
حیطه نفوذ

این زبان یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و علاوه بر آلمان در کشورهای اتریش و لیختن‌اشتاین نیز تنها زبان رسمی می‌باشد و در سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ به عنوان یکی از زبانهای رسمی به حساب می‌آید. در ضمن این زبان، زبان رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد و در اروپای شرقی و نامیبیا نیز صحبت می‌شود. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است. جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان دوم می‌دانند. آلمانی به طور گسترده در مدرسه، دانشگاه و انستیتو گوته آموزش داده می‌شود.

دستور زبان آلمانی

در زبان آلمانی اسم، صفت و حرف تعریف بر پایه جنس و تعداد و حالت کلمه در عبارت(از آن جهت که موقعیت کلمه، فاعلی یا مفعولی یا اضافه ی مِلکی یا بینقش باشد و از آن جهت که اگر مفعولی است، بیواسطه یا باواسطه باشد), صرف می‌شوند.

آموزش زبان آلمانی

 

جنسیت زبان آلمانی

زبان آلمانی بر خلاف انگلیسی جنسیت در اسم‌ها را حفظ کرده و اسامی در این زبان دارای سه جنس مؤنث، مذکر و خنثی هستند. انگلیسی جدید بر خلاف انگلیسی باستان این ویژگی خود را از دست داده‌است.

نقش دستوری مفعولی در زبان آلمانی

در زبان آلمانی, مفعول با زبان فارسی، بسیار متفاوت است. در زبان فارسی، اگرچه مفعول، واژه ای است که در پاسخ به یکی از دو پرسش “چه چیزی را” یا “چه کسی را” میآید، ولی در آلمانی یک نوع از مفعول ها، این گونه است. معمولاً این نوع مفعول که در پاسخ به “چه چیزی را” یا “چه کسی را” میآید، مفعول بیواسطه یا akkusativ نام دارد. یک جور مفعول هم در آلمانی است که مفعول باواسطه است. بدان معنا که یک کاری یا درخواستی با واسطه ای بر روی چیزی یا کسی انجامیده که آن چیز یا کس، بنا بر آن، مفعول باواسطه یا dativ نام میگیرد. برخی افعال در آلمانی هستند که مفعولشان باواسطه است و برخی هم بیواسطه و برخی هم هردو را میگیرند. برخی حروف اضافه ی دستوری هستند که به هر اسمی بچسبند، آن را در موقعیت مفعول بیواسطه یا باواسطه قرار میدهند. مثلاً فعل gefallen به معنای “خوش آمدن” یا “مورد پسند واقع شدن” از زمره ی افعالی است که مفعول باواسطه میخواهد. مانند جمله ی زیر:
Ihre Meinung gefällt mir sehr.
به معنای:
عقیده ی شما، مورد پسند من است. (یعنی “به من خوش آمد”)
این جا واژه ی mir ضمیر مفعولی باواسطه از ضمیر ich’ به معنای من است.[۳]
حروف اضافه ی دستوری در زبان آلمانی

در این زبان, حروف اضافه ی دستوری، واژه یا گروهواژه ای که پس از آن میآید را در یکی از سه حالت زیر، قرار میدهد:

مفعولی بیواسطه یا akkusativ
مفعولی باواسطه یا dativ
اضافه ی مِلکی یا genetiv

برخی از این حروف اضافه، بر حسب این که واژه یا گروهواژه ای که پس از آن می آید چه نقشی از نقوش سه گانه ی بالا را بگیرد، معنیشان به کلی فرق میکند. از این رو بر حسب معنایی که منظور است، ممکن است یک حرف اضافه، دارای چند نقش متفاوت باشد.[۴]

آموزش زبان آلمانی

 

نام محصول: پکیج خود آموز زبان آلمانی
شناسه فروشنده: ۳۱۱۳۰۳۴۰
شناسه کالا: ۵۴۳
PID محصول: ۱۶۸۸۵۰

آموزش جامع صوتی مکالمات کاربردی روزمره در موقعیت های مختلف مکانی،زمانی مناسب برای زبان آموزان،علاقمندان،مسافرین،مهاجرین و تجار
آموزش کامل لغات،جمله سازی،مکالمات عامیانه و رسمی با ترجمه ی گویای فارسی،انگلیسی
استفاده از گویندگان کاملا خارجی جهت بازدهی بهتر
دارای نرم افزاهای آموزشی مرتبط
آموزش مهارت Listening و Speaking
تقویت بانک واژگان در حافظه بلند مدت
قابلیت پخش در کامپیوتر-موبایل-و ام پی تری پلیر

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید.

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

index

 شماره تماسهای پشتیبانی فروشگاه روی فاکتور خرید شما درج گردیده  که هم به آدرس شما و ایمیل شما ارسال میشوند


برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید